یکشنبه، آبان ۱۵، ۱۳۹۰

مدارک تقلبی و رانت خواری احمد توکلی

توکلی در سایت خود "الف" بارها جنبش سبز را سبزهای لجنی و اموی خواند و میرحسین موسوی رامستحق شدید ترین مجازات ها دانست.احمد توکلی قبل از انتخابات اعلام کرد به احمدی نژاد رای می دهد تا موسوی رای نیاورد!

سیاست او همیشه همزیستی مسالمت آمیز با حاکمیت بوده،یک روز خامنه ای،روز دیگر هاشمی و زمانی هم احمدی نژاد،در مجلس یک زمان با علی مطهری موتلف می شود(در سایت خود شدیدترین حملات را مطهری کرد)،روزی موتلف محمد رضا باهنر می شود و زمانی با یار وهم طیف خود نادران جدل لفظی می کند که به رسوایی طرفین منجر می شود.(در ادامه ی همین گفتار خواهید خواند)
احمد توکلی ، از اسلام گرایان دو آتشه-وزیر کار دولت موسوی ( پدربزرگ توکلی  از تجار معروف قفقاز بود و پس از انقلاب کمونیستی و مصادره اموالش، ورشکسته و فراری شده بود)، در سال۱۳۶۲  حمایت گسترده دولت موسوی از کارگران و طبقات محروم را سیاست های کمونیستی و سوسیالیستی خواند و از دولت استعفا کرد.درباره توکلی جالب است که بدانید قبل از رسیدن به وزارت کار دولت موسوی مدتی ریاست نیروی انتظامی،ریاست کمیته و دادستانی شهرستان بهشهر به طور همزمان  را در دست داشت.در این زمان او بیرحمانه تاکید بر اجرای قوانین قطع دست و شلاق و سنگسار برای رابطه جنسی و خوردن مشروب داشت که دوران او را دوران سیاه در تاریخ بهشهر می دانند.


توکلی در سال ۱۳۸۸ پیش از کودتای انتخاباتی(او در انتخابات از احمدی نژاد حمایت قاطع کرده بود) در یک مصاحبه مجددا بر این موضوع تاکید کرد و سیاستهای دولت موسوی را کمونیستی خواند.


الیاس نادران (چهره ی اصولگرا و همقطار توکلی در مجلس):
حتی لیسانس توکلی هم تقلبی است چه رسد به به دکترای ایشان!
سید محسن راعی

الیاس نادران در جلسه غیرعلنی و غیر رسمی یک مجلس مشورتی ، به دنبال مجادله ای که با احمد توکلی پیدا کرده بود با عصبانیت گفت:" آقای توکلی ! شما حتی لیسانس تان هم تقلبی و پر مسئله است چه رسد به آن مدرک دکتری که از صدقه سری معین گرفتید. نادران همچنین بیان داشته است : آقای توکلی شما نمی خواهد قیم ما باشید و بهتر است دنبال رانت خواری خودتان بروید..."

البته شاید مطلب فوق در عالم واقع صورت نگرفته باشد و حتی تصور آن هم به لحاظ روابط و منافع گسترده مشترک میان توکلی و نادران غیر ممکن بنماید اما این گذاره ناظر به اقدام سوال برانگیز و غیر اخلاقی سایت های الف و جهان نیوز است که در تازه ترین ترفند رسانه ای خود جملات فرضی و آمال ذهنی خود را از زبان رییس جمهور علیه معاون اول خودش انتشار داده اند! و سپس در برابر افشاگری خبرگزاری های رسمی و برملاشده این بداخلافی بیان داشته اند که به هر حال ما این جمله از رییس جمهور بیان کرده ایم و اگر غیر از این است " انتظار می رود رییس جمهور و وزیر علوم سخنان خود را در هیات دولت تکذیب کنند!"

با این وصف و با بهره گیری از ادبیات گردانندگان الف ٰ ما هم بیان می داریم که به زعم ما نادران به ندای وجدان خود گوش داده و سعی کرده واقعیات را بگوید اگر غیر از این است " انتظار می رود این نماینده محترم اصول گرا سخنان خود را تکذیب کند!"


گزارش سعید حجاریان از رانت خواری احمد توکلی

آقای توكلی مجوز(روزنامه ی فردا) را گرفته و بعد از ۲ ماه روزنامه‌اش را تعطیل كرده و این چاپخانه را مستقل از مجوز به یك پایگاه تجاری یا اقتصادی تبدیل كرده است، باید جواب دهد.     

موضوع ویژه خواری های احمد توکلی همواره مورد بحث و انتقاد جریان های سیاسی بوده است . آنچه در پی می آید گفتگویی است که میان سعید حجاریان و مصطفی تاج زاده درباره رانت خواری احمد توکلی و بهره مندی او از مواهب دوم خرداد! در گرفته است. حجاریان در این گفتگو که در نشریه شهروند قبل از توقیف انتشار یافته است به صراحت از چاپخانه گرانقیمتی سخن می گوید که به طور مفت – بنابر بیان ایشان ـ از طرف خاتمی به توکلی هدیه داده شده است. متن این گفتگو بدین شرح است:

حجاریان: [خاتمی]برای روزنامه فردا كه متعلق به احمد توكلی بود و فقط ۲۵ تا ۳۰ هزار تیراژ داشت، هم پول كاغذ مفت داد و هم چاپخانه. آن هم برای روزنامه‌ای با تیراژ كم.

مصطفی تاج‌زاده: به این علت كه خاتمی می‌گفت به احمد توكلی كه منتقد جدی دولت است و چهار میلیون رای در انتخابات ریاست‌جمهوری در برابر هاشمی آورده است، باید یك چاپخانه بدهیم كه بتواند روزنامه چاپ كند.

حجاریان: نه‌! او باید جواز بگیرد و به اندازه تیراژش هم كاغذ بگیرد. اما چاپخانه گرفته است. می‌دانید كه چاپخانه‌اش امروز چقدر می‌ارزد؟ الان چاپخانه به دست پسرش است كه با آن كار آزاد می‌كند و منبع درآمدش است. برای خانم من كارت ویزیت و سربرگ نسخه چاپ كرده و یك میلیون از خانم من گرفته است. در حالی‌كه یك چاپخانه دیگر همین كار را با ۴۰۰ هزار تومان انجام داده است. تازه یكسال هم بیشتر روزنامه فردا را درنیاورد. می‌خواهم بگویم كه خاتمی از این‌ كارها خیلی كرده است.

●در حالی‌كه بسیاری از نخبگان، از حداقل امكانات و امتیاز داشتن روزنامه محروم هستند. چگونه می‌توانید شما به توكلی امتیاز چاپخانه بدهید؟ به نظر من نمی‌توان این اقدام را نشانه‌ای مثبت مبنی بر توفیق و بالادستی آقای خاتمی حساب آورد. آیا آقای خاتمی از شهروندان جامعه برای چنین اقدامی مجوز داشت؟

تاج‌زاده: به هر حال خواننده باید قضاوت كند كه اقدام خاتمی در اعطای امكانات به منتقدین گرایش و نه شخص خودش مثبت است یا منفی. آقای آرمین نپذیرفت و گفت كه این كار بی‌عدالتی است و استعفا داد.

حجاریان: وزن توكلی چقدر است؟

تاج‌زاده: توكلی كسی بود كه در انتخابات و در مقابل هاشمی 4 میلیون رای آورده بود. انتخابات بعدی هم ۴ میلیون رای آورد. به هر حال در این اجتماع وزنی داشته است. اینكه آقای توكلی مجوز را گرفته و بعد از ۲ ماه روزنامه‌اش را تعطیل كرده و این چاپخانه را مستقل از مجوز به یك پایگاه تجاری یا اقتصادی تبدیل كرده است، باید جواب دهد.

● یك سوال را باید پرسید چون مقدمه‌ای برای رفتارهای آینده ما می‌تواند باشد. آیا این ویژگی را می‌توان مثبت دانست كه یك مقام اجرایی یا رئیس‌جمهور از اتهام یك فرد بگذرد یا نسبت به فردی یا جریانی بخشش داشته باشد. در حالی‌كه این خصوصیت را نمی‌تواند عادلانه در برخورد با همه رعایت كند؟

حجاریان: تا آنجایی كه به خود فرد برمی‌گردد، او می‌تواند ببخشد یا نبخشد. اما وقتی حقوق جامعه مطرح می‌شود، از حقوق فردی جداست. بیت‌المال هم حقوق جامعه است نباید از بیت‌المال به كسی كه وزن ندارد پرداخت كرد. مثلاً رسالت وزن داشت. پشت رسالت یك حزب خوابیده بود. اما توكلی كیست؟ «فردا» نماینده چه جریانی است؟ احمد توكلی حزب نداشت پس چرا باید از پول بیت‌المال به او اجازه چاپخانه داد در حالی‌كه كلی احزاب جدی داریم كه به آنها نمی‌شود امتیاز داد. من همیشه این گله را از خاتمی داشته‌ام و به خاتمی به‌شوخی می‌گفتم كار تو مثل كار ملانصرالدین است. جلوی ملا كشمش بود و او اول كشمش‌های دم‌دار را می‌خورد. می‌گفتند چرا فقط كشمش دم‌دار می‌خوری؟ گفت اینها پا دارند در می‌روند، بقیه اما پا ندارند و پیش من هستند. خاتمی آدم‌های دموكرات را خودی می‌دانست و لذا دم‌دار‌ها را پروبال می‌داد كه فرار نكنند. من این شوخی را با خاتمی می‌كردم.

● اما حرف آقا سعید [حجاریان] منطقی است كه باید فقط مجوز روزنامه بدهید. چاپخانه دادن دیگر بیشتر از عدل است و «جود» (بخشش) است. جودی كه امام علی هم می‌گوید در مقام حكومت جای ندارد.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر