دوشنبه، خرداد ۰۸، ۱۳۹۱

منشور جبهه آزادی/هم وطن عزیز ،بند بند این منشور در بر گیرنده ی تمام اندیشه ها و باورها می باشد.


سخنی با شما هم وطن عزیز
هموطن گرامی،در این منشور تلاش شده تمام عقاید و باورهای اقوام مختلف ایران بزرگ لحاظ شود.مهمترین آنها آزادی بیان و اندیشه و استقلال و حفظ تمامیت ارضی کشور(اصل ۹) و قانونمندی می باشد.

در همین قانون فعلی ایران، آزادی های زیادی تحریر گشته و به نص صریح قانون (اصل ۲۷) مردم مجاز به برگزاری تجمع برای بیان اعتراض خود بدون حمل سلاح و ایجاد خشونت هستند.

تفتیش عقاید ممنوع هست(اصل ۲۳) نشریات آزاد هستند(اصل۲۴) سانسور و استراق سمع  ممنوع است(اصل ۲۵)

در قانون فعلی همه از هر نژاد و دین با هم برابرند(اصل ۱۳)،اختیارات ولی فقیه محدود است و او مجاز نیست حرف اول و آخر را بزند و ملزم به قانون است.(اصل ۱۱۰)،شهروندان درجه بندی ندارند و همگان در نزد قانون مساوی هستند.(اصل ۲۰)

از شما هموطن عزیز درخواست دارم فقط یک بار قانون اساسی را بخوانید،تا مشاهده کنید هر آنچه که می خواهیم در آن لحاظ شده است.قانون فعلی قطعا وحی منزل نیست و می توانیم مکمل آن را هم با هم فکری نخبگان و خوش اندیشان به تصویب برسانیم.

ما به دنبال اجرای قانون هستیم.

.
.
.
.
 جبهه آزادی از شخصیت های حقوقی (احزاب، انجمن ها و گروهها) و حقیقی آزاد اندیش و آزادیخواهی که برای اعتلا و سرافرازی ایران عزیز همراه و همداستان شده اند دعوت می کند تا عزم خویش جزم کرده وبا اتخاذ موضع فعال به جای انفعال و مشی اعتدال و اعتماد به مردم غیور ایران در انتخابات آتی حماسه ای دیگر بیافرینند واراده ملت را بر سرنوشت خویش حاکم سازند.

جبهه آزادی بر اساس آرمان های انقلاب اسلامی، که نفی استبداد و خودکامگی ، انحصارو تمامیت خواهی، مطلق گرایی و خود محوری، دروغ و فریب، تزویر و ریا، فقر و بیکاری، فساد و فحشا، دزدی و اختلاس، خشونت و جنایت، خرافه و حماقت، مداحی و رمالی، تقدس گرایی و مقدس نمایی، ظلم و بی عدالتی، رانت خواری و خاصه خواری، قانون گریزی و قانون ستیزی، ذلت و وابستگی و در یک کلام نفی پلیدی و پلشتی بود، به فردایی نو می اندیشد.

جبهه آزادی به فردایی سراسر 
راستی و درستی، برادری و برابری، استقلال و آزادی، شایسته سالاری و نخبه گرایی، توسعه و مدیریت علمی، قانون مداری و حقوق شهروندی، جامعه مدنی و اسلام رحمانی، برنامه ریزی و برنامه محوری، صداقت و عدالت، ایمان و معنویت، اخلاق و کرامت، مهر و محبت، عشق و مودت، رشادت و استقامت، ایستادگی و مقاومت، حق و حقیقت، آگاهی و بصیرت، حفظ تمامیت ارضی و امنیت، منافع ملی و مشارکت و در یک کلام به فردایی پاک و بهتر باور دارد.

جبهه آزادی بر این باور است که دوران تقابل اصلاح طلبی و اصولگرایی و چپ و راست تمام شده و امروز مسئله تقابل علم و جهل است، برای رسیدن به مدیریت علمی در برابر مدیریت خرافه و سوء استفاده از باورهای دینی درعرصه مدیریت، دست همه کسانی را که 
به آزادی اندیشه، بیان و نقد ایمان داشته و رأی مردم را میزان می دانند و به قانون اساسی و اعلامیه ی جهانی حقوق بشر التزام دارند،با هر دین و مذهب و اندیشه و مرام و قوم و نژاد و جنس ورنگ و زبان – می فشارد. و در این راه دشوار فقط و فقط به تلاش و فعالیت مدنی می اندیشد. و همه جناح ها را به شیوه دموکراتیک و رقابت دوستانه و منصفانه در عرصه سیاست فرا می خواند و از فعالین مدنی برای این تلاش سترگ دعوت می نماید.

" جبهه آزادی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر