شنبه، دی ۰۹، ۱۳۹۱

علم الهدی،عسگر اولادی،مهدی طائب،فرمانده نیروی انتظامی و فرمانده ی بسیج در یک قاب!

در حالیکه حامیان حجت الاسلام علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، اعتراضات سال‌های ۸۸ و ۸۹ خورشیدی به نتیجه دهمین انتخابات ریاست جمهوری را "فتنه" می‌خواندند و از میرحسین موسوی، مهدی کروبی، محمد خاتمی و موسوی خوئینی‌ها به عنوان "سران فتنه" یاد می‌ کردند،به تازگی اظهار نظرهای متفاوتی کرده اند.

میرحسین موسوی به همراه همسرش زهرا رهنورد و مهدی کروبی دیگر کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیش از ۶۵۰ روز است که در حصر خانگی به سر می‌برند.


احمد علم الهدی امام جمعه ی مشهد که معترضین بعد انتخابات را گوساله و بزغاله خطاب کرده بود ،و ضمن به کار بردن اصطلاح «سران فتنه» برای میرحسین موسوی و مهدی کروبی خواستار توبه آنها شده و گفته بود که در غیر این صورت آنها محارب شناخته خواهند شد،امروز با چرخشی چشمگیر گفته که نباید میرحسین موسوی و مهدی کروبی را"فتنه‌گر" دانست. او گفته اگرچه مواضع این دو به زمینه‌ای برای فعالیت علیه جمهوری اسلامی بدل شده بود اما "نه کروبی و نه میرحسین موسوی هیچ یک اهل عکس امام پاره کردن نبودند حتی اهل توصیه به این کار هم نبودند."علم‌الهدی گفته که باید حساب این افراد را از جریان‌های "استکباری" و "عوامل اجرایی فتنه" جدا کرد!


حبیب‌الله عسگراولادی از چهره‌های شاخص محافظه‌کار در ایران می‌گوید معتقد نیست که کاندیداهای دهمین انتخابات ریاست جمهوری "اهل فتنه" باشند. او می‌گوید: "ما اساسا نامزدهای انتخابات ۸۸ را اهل فتنه نمی‌دانیم اما معتقدم اهل فتنه دور آنان جمع شده‌اند و اینان را به سمت خطوط شیطان کشاندند."

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری روز پنجشنبه نهم آذر (۲۹نوامبر) در جمع خبرنگاران در مورد انتخابات سال آینده ریاست جمهوری در ایران مدعی شد که ۴۰ نامزد از گروه‌های مختلف وجود خواهند داشت که ۲۵ نفر آن‌ها را اصولگرایان تشکیل خواهند داد.

به گفته عسگراولادی ۱۵ نفر دیگر نیز به صورت مستقل و یا به عنوان اصلاح‌طلب نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که قرار است خردادماه سال ۱۳۹۲ برگزار شود، خواهند بود.کمتر از یک هفته پیش اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده پلیس ایران، در مصاحبه‌ای با روزنامه کیهان با "پیمان‌شکن" خواندن میرحسین موسوی و مهدی کروبی به صورت تلویحی گفت که آنها "مستوجب مرگ" هستند و تنها به خاطر "مصلحت جامعه اسلامی"  برخورد شدیدی با این دو نشده است.

فرمانده نیروی انتظامی با ادعای اینکه “مصداق امروز افراد پیمان شکن، آقایان موسوی و کروبی و تعدادی دیگر هستند”، گفت: “در یک جلسه ای بعد از فتنه روز عاشورا ما به ایشان عرض کردیم که یک تعداد از کسانی که در این فتنه دخیل هستند باید دستگیر شوند. فرمودند بروید ابتدا احراز کنید بعد بیاورید پیش من از من مجوز بگیرید. بعد از احراز یک لیست ۴۰ نفره بردیم فرمودند؛ این چند نفر با من”.

او در عین حال از موسوی و کروبی خواست قدر عطوفت! رهبری را بدانند، و با مقایسه خود با لشکریان حق، تهدید کرد که کاری نکنند( احتمالا از درون زندان و حصر!) که جمل به نهروان تبدیل شود (یعنی برخورد نظام با منتقدان، خونین تر از این باشد.(محمدرضا نقدی (  در اصل از معاودین عراقی و عرب زاده و پدرش شیخ علی اکبر ثمانی بود)٬ فرمانده سازمان بسیج با حمله به رهبران «جنبش سبز» خواستار باطل شدن شناسنامه ایرانی آن‌ها شد و افزود که این افراد حق حضور در عرصه‌های سیاسی را نخواهند داشت.

او همچنین رهبران «جنبش سبز» را به «عمر سعد» و «شمر» تشبیه کرد و گفت: عمر سعد نیز در روز عاشورا با وجودی که می‌دانست جبهه حق کجاست، به دلیل حب ریاست و قدرت، در مقابل حسین‌ابن علی (ع) ایستاد، و باید گفت فتنه‌گران سال ۸۸ نیز از جنس عمر سعدها و شمرها هستند.

او با اشاره به سید محمد خاتمی گفت: بسیار زشت است که فردی برای رأی آوردن در انتخابات ریاست جمهوری با اشخاص پلید، جنایتکار، مؤمن‌کش، ضد دین و شراب‌خواری مثل پادشاه عربستان سعودی مشورت کند. ریاست‌طلبی و شهوت قدرت‌طلبی این افراد تا بدان جا پیش رفته که از اشخاص خبیث و معلوم‌الحالی چون سوروس، پادشاه عربستان و آل‌خلیفه درخواست کمک می‌کنند.

نقدی در ادامه توهین های خود، خیل وسیع هواداران جنبش سبز را یارگیری شده از بهائیت، منافقان، اراذل و اوباش، چاقوکشان و زناکاران خواند. اتهامی که در صورت اجرای قوانین موجود، دست کم اجرای حد شرعی بر او را قطعی می کند.

این سخنان توهین آمیز با محتوای سیاسی توسط یک فرمانده نظامی، پیش از خطبه های نماز جمعه بیان شد که در آن رسم بر توصیه همگان بر تقواست.مهدی طائب با بیان اینکه سران فتنه حتی صلاحیت مدیریت یک دبستان را هم ندارند چه برسد که بخواهد یک کشور را اداره نمایند، از آنان خواست که با رفتن به پیشگاه رهبری، از او بخواهند که از خدا برای آنان طلب مغفرت کند. 

مهدی طائب که به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد با گرامیداشت یاد و خاطره حماسه نهم دی اظهار کرد: مردم با دقت فتنه ۸۸ را مطالعه و مرور نمایند تا دوباره فتنه‌ای از این دست، نظام جمهوری اسلامی را تهدید نکند. 

فرمانده قرارگاه عمار با اشاره به این‌که «آنان باید در پیشگاه الهی پاسخگوی عملکرد خود باشند» اضافه کرد: دیگر به هیچ عنوان نمی‌توان این کوچک‌ فکران دین و ملت فروش را در اداره کشور قرار داد.


بسیاری از نمایندگان مجلس ایران در زمستان ٨٩ خواهان اعدام موسوی و کروبی شده بودند

به راستی در یک کشور چند تصمیم گیرنده وجود دارد!؟

چرا شخصی مثل علم الهدی که از هتک حرمت ابایی ندارد انقدر اخلاقی شده؟

چرا عسگر اولادی که بارها بی محابا به موسوی و کروبی نسبت های ناروا میداد،حال اینگونه چرخش دارد؟

موضع قوه ی قضاییه در این میان چیست؟

آیا در صورت شکست حصر مهندس موسوی و جناب کروبی،آنها بار دیگر حاضر به کاندید شدن می شوند؟
آیا جمهوری اسلامی در چنان مخمصه ای اسیر شده که حاضر است از مواضع پیشین خود عقب بنشیند؟


فرماندهان نظامی و امنیتی نظیر احمدی مقدم و طائب و نقدی در کدام جایگاه برای چنین تصمیم گیری هایی هستند؟


اساسا اینگونه موضع گیری ها بدون اذن رهبری امکان پذیر است؟

۱ نظر:

  1. "حجه الاسلام علی خامنه ای" چیه؟!

    "آیت الله العظمی سید علی حسینی خامنه" هست ایشان. می خواهید پس فردا از ذهن ملت پاک شود که این "آیت الله العظمی" ها و این "سید" ها چه به سر مردم و بر سر این کشور آوردند؟!!

    یک جوری تغییر نام و عنوان می دهید که انگار "آیت الله العظمی" بودن یا "سید" بودن با خوی دیکتاتوری شیعیان و به طور کلی اسلام منافات دارد ! نه خیر این ها همه به هم وصل هستند. ایشان هم خوشتان بیاید یا نیاید رسما آیت الله العظمی هستند ! مرجع این عناوین حوزه "علمیه(!)" است. شما نیستید !

    پاسخحذف