چهارشنبه، اسفند ۰۲، ۱۳۹۱

بخشنامه میرحسین در مورد جشن های سده، مهرگان و سایر مناسبتهای زرتشتی به تاریخ ۱۲ بهمن ۶۲


بخشنامه به کلیه وزارتخانه ها، سازمانها، موسسات دولتی و نهادهای انقلاب اسلامی

نظر به اینکه احترام اقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامی ایران مورد عنایت و توجه میباشد، مقتضی است کلیه وزارتخانه ها، موسسات دولتی و نهادهای انقلاب اسلامی ترتیبی اتخاذ فرمایند تا جهت انجام نیایشهای همگانی و فرائض دینی روزهای زادروز و درگذشت اشو زرتشت و روز درگذشتگان و شهداء و جشنهای سده ومهرگان را به کارمندان زرتشی مرخصی اعطا و نهایت همکاری را در این زمینه معمول دارند.
جشن های زرتشتی
گاتها،سروده های آسمانی زرتشت

نماینده ایرانیان زرتشتی در نامه خود که به دفتر آیت الله مصباح یزدی، نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری نوشته شده است، منسوب کردن پدران خود،به آتش پرستی را سبب آزردگی ایرانیان دانسته است و افزوده که ایرانیان در درازنای تاریخ هماره یکتاپرست و پرستنده خداوند یکتا بوده اند.

به نام دانای یزرگ هستی بخش
جناب آقای آیت الله محمد تقی مصباح یزدی
نماینده محترم مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری
با درود فراوان
احتراما، بدینوسیله ضمن انتقاد معنادار به سخنان اخیر جنابعالی در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی(عج) و منسوب کردن "پدران خود به آتش پرستی" که سبب آزرده خاطر شدن ایرانیان شده است، یادآوری می نمایم. افتخار ایرانیان این است که در درازنای تاریخ یکتاپرست و پرستنده خداوند یکتا و بی همتا بوده اند. ایرانیان همچنین بر اساس آموزه های الهی خود، ارزش های انسانی و انسانیت را نیز همواره در سرلوحه کاری خود قرار داده اند.

در تاریخ یک کشور فرازها و فرودهایی وجود داشته که خوشبختانه در این کشور اهورایی سهم افتخارات در تمدن سازی، بسیار بیش از دیگر سهم های آن بوده است. ایرانیان با کشف و شناختن آتش، این فروغ اهورایی و عنصر با ارزش، آغاز کننده عصر تمدن و پدید آورنده تحولات عظیم در زندگی بشر بوده اند و با نگهداری، آن را به جهانیان عرضه کردند که این یک افتخار غیر قابل انکار ایرانیان است.

همانگونه که جنابعالی در سخنان خود به خوبی بیان داشته اید "نباید هر هدفی را با هر وسیله ای بدست آورد" و اینجانب نیز به آن باور دارم. در شرایطی کنونی کشور، همه گروه ها، ادیان، اقوام و نژادها نیاز به همدلی و همراهی دارند، نکته ای که بارها در سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری نیز بدان تاکید شده است. اینگونه اظهار نظرها که شائبه رسیدن به اهداف سیاسی خاص را در بر دارد و در این راه بدیهیات تاریخ این کشور پرافتخار را به زیر سئوال می برد، به هیچ عنوان به صلاح نمی باشد.
با سپاس                                                  
دکتر اسفندیار اختیاری
نماینده ایرانیان زرتشتی
جشن سده،دهم بهمن

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر