دوشنبه، اسفند ۱۴، ۱۳۹۱

۶۴ روز اعتصاب غذا/وخامت حال مهدی خزعلی


امروز شصت و چهارمین روز اعتصاب غذای مهدی خزعلی در بند اطلاعات اوین است.مهدی خزعلی و اعضای جبهه ی قانونی آزادی روز نهم آبان ۱۳۹۱ در پی یورش نیروهای امنیتی بازداشت و به اوین منتقل شدند.

مهدی از همان لحظه ی بازداشت با صدای بلند در حضور همگان گفت که اعتصاب غذای خود را آغاز می کند،بعد از ۱۳ روز اعتصاب غذای خشک(بدون آب و غذا) با قسم جلاله ای که بازجوها و سرتیم بازجوهای اوین –موسوی-  خورد  که در صورت شکستن اعتصاب بازداشت شده ها را آزاد خواهیم کرد دکتر خزعلی اعتصاب خود را شکست ولی بعد از یک روز متوجه شده او را فریب داده اند.

بازجوهای کند ذهن سعی داشتند پروژه ی تکراری و کلیشه ای و نخ نمای اعتراف گیری ویدیویی را بر علیه مهدی خزعلی پیاده کنند ،برای همین تعدادی از بازداشت شدگان را تحت فشار توام با ارعاب و تهدید قرار دادند که بر علیه آقای خزعلی بدگویی کنند و خلاف واقع سخن برانند.

مهدی خزعلی مجددا اعتصاب خود را آغاز کرد ولی این بار هم با انتقال او به بند عمومی ۳۵۰ و وعده ی آزادی ظرف چند روز آینده او را فریفتند تا اعتصاب خود را بشکند!

ولی بعد از چند روز مجددا او را بر خلاف وعده ی آزادی که داده بودند به انفرادی منتقل کردند و او برای سومین بار اعتصاب خود را از سر گرفت.

یک ماه قبل پدرش ،ابوالقاسم خزعلی عضو خبرگان رهبری و محرم درگاه همایونی حجت الاسلام خامنه ای به دیدار مهدی می رود و از او می خواهد از جنبش سبز و شخص میرحسین موسوی برائت بجوید که ایشان نمی پذیرند.آیت الله بارها قبلا هم به او گفته بود مثل برادرهای دیگر بیا کنار من،تا عاقبت به خیر شوی وگرنه تو را تکه تکه خواهند کرد!

دو هفته ی قبل ،از خانواده وثیقه ی یکصد میلیونی برای آزادی موقت طلب می کنند که با لطف یک هموطن وثیقه مهیا می شود و بعد از کارشناسی و تایید توسط قاضی پرونده در روز آزادی وزارت اطلاعات از خروج ایشان جلوگیری می کند!

قاضی احمد زاده می گوید نگهداشتن ایشان غیر قانونی هست و هیچ دلیل موجه ای برای این امر وجود ندارد،بعد از پرس و جوی خانواده کاشف به عمل می آید که فرزند دیگر آیت الله(برادر کوچکتر دکتر مهدی خزعلی،علیرضا خزعلی)  با تبانی و نفوذ خود در وزارت اطلاعات مانع از آزادی برادر بزرگتر خود شده است!
به راستی قدرت و پول چه ها که نمی کند،برادر به برادر و پدر به فرزند و خواهر به برادر ..... رحم نمی کند.خواهر دیگر مهدی خزعلی(انسیه خزعلی،که شوهرش در دولت اول احمدی نژاد به لطف خیانت به مردم به استانداری فارس رسید) با برائت از مهدی جایزه ی خوش رقصی خود را گرفت و از سوی احمدی نژاد به ریاست دانشگاه الزهرا رسید،همان جا که تا چندی قبل دکتر زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی برکرسی ریاست آن نشسته بود!

برادر دیگر(محمد حسین) ملقب به سمیر دی جی ،به کار دیگر مشغول است.

علیرضا خزعلی مدیر شبکه ی ایرانیان بعد از ۵ سال اقامت در آمریکا(نه برای درس خواندن که برای زندگی و شاید هم جاسوسی برای جمهوری اسلامی) به ایران برگشت و بعد از ورود به باند مشایی طی ۴ سال به میلیاردها تومان ثروت رسید(حسابها بانکی او موجود است) .مهدی خزعلی در وبسایت خود که یکی دو ماهی هست  از کار افتاده درباره ی علیرضا اینگونه نوشته است. 

دکترمهدی،ده روز قبل از بازداشت در مصاحبه با بی بی سی گفت من عضو کوچک جنبش سبزم و درآخرین مطلب خود نوشت که تا دم مرگ دست ازعهد خود با مردم بر نمی دارد.

ایشان سال گذشته هم (یک بار تیرماه پارسال۲۷ روز و بهمن و اسفند سال گذشته ۶۶ روز) در اعتصاب غذا بودند که با دستور حجت الاسلام خامنه ای و ضمانت مادرشان آزاد شدند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر