چهارشنبه، آذر ۰۱، ۱۳۹۱

"پایان اعتصاب غذای خشک مهدی خزعلی به شرط آزادی سایر بازداشت شدگان سرای اهل قلم/سناریوی تکراری اعتراف و اتهامات واهی"


با گذشت  بیست و دو روز از یورش نیروهای امنیتی به سرای اهل قلم و بازداشت قریب به هفتاد نفر منجمله دکتر مهدی خزعلی،دکتر مهدی به شرط آزادی شرکت کنندگان بازداشتی در اوین اعتصاب غذای خود را می شکند.

در روز پنجم اعتصاب پدر ایشان،"آیت ا... ابوالقاسم خزعلی"، در پی اطلاع از این موضوع ابراز داشت که مرگ فرزندش برایش اهمیتی ندارد!

همانطور که انتظار می رفت به دلیل مواضع مدنی و قانونیِ جبهه آزادی،بسیاری از عزیزان بازداشت شده در جلسه سرای اهل قلم آزاد شدند.متاسفانه دکتر مهدی خزعلی هنوز آزاد نشده اند و همچنان در سلول انفرادی به سر می برند.

مطلع گشتیم آقای مهدی خزعلی در سیزدهمین روز اعتصاب غذای خشک،به شرط آزادی سایر عزیزان به اعتصاب پایان داده اند که در سیزده روز اعتصاب غذای خشک به شدت ضعیف و لاغر شده بودند و به شرط آزادی سایر بازداشت شدگان،به اعتصاب خود خاتمه داده اند.

جبهه آزادی ضمن استقبال از اقدامات صورت گرفته،تقاضا دارد که این رویه ادامه داشته باشد تا شاهد آزادی همه عزیزان باشیم تا در فضایی پویا،به بحث و تبادل نظر در جامعه منجر شود چرا که زمان به زنجیر کشیدن تفکر و انحطاط اندیشه به پایان رسیده است. امروز،زمان سخن و تبادل نظر است.و به انزوا کشاندن اشخاص با هر وسیله و ابزاری به پایان رسیده است.

امروزه دیگر روشهای غیردموکراتیک از قبیل جرم تراشی،ورود به حریم خصوصی اشخاص و زدن اتهامات واهی نه تنها مورد باور عمومی قرار نمی گیرد بلکه اصحاب قدرت را منزوی می نماید و افکار عمومی چنین اعمالی را تقبیح می نماید.شایسته است با بازگشت به مسیر قانون،راه را برای آنان که خواستار حرکت در چهارچوب مدنی و قانونی هستند نبندیم و فضایی عادلانه برای تمام اشخاص و گروهها فراهم سازیم. 

سرنوشت کشورهایی که با به انزوا کشاندن گروه ها و نهادهای مدنی موجبات فروپاشی خود را فراهم نمودند سرلوحه خود قرار دهیم و با بازگشت به مسیر صلح و فضای گفتگو و تبادل نظر مسیر را برای فردایی روشن فراهم سازیم .


ویدیوی زیر دو روز بعد از آزادی ایشان (دوم فروردین ۱۳۹۱) و بعد از۶۶ روز اعتصاب تر و خشک،در دفتر ایشان گرفته شده است.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر