دوشنبه، فروردین ۲۸، ۱۳۹۱

پیرامون پیشنهاد دکتر مهدی خزعلیپیرامون پیشنهاد دکتر مهدی خزعلی راجع به شرکت در مرحله ی دوم انتخابات مجلس و رای به علی مطهری لینکهای زیادی به بالاترین و دیگر سایت های مشابه مثل آزادگی و بی رنگی ارسال شده که بعضا از دایره ی انصاف خارج شده اند.

آقای خزعلی به عنوان یک وبلاگنویس،فعال سیاسی،مبارز سیاسی ،عضوی از جنبش سبز و دلسوز ایران و کسی که همگان می دانند تاوان زیادی برای این حرکت مردمی داده و بر خلاف ما که فقط از پشت کامپیوترهای خود مبارزه می کنیم وسط گود جان خود را کف دست نهاده اند(ازاعتصاب غذاهای جانفرسا تا حصر و فشارهای اقتصادی کمرشکن و آزارهای خانوادگی و غیره...) ،پیشنهاد دادند به علی مطهری رای بدهیم تا حاکمیت پی به پویایی و توان جنبش مردمی سبز ببرد.این کار یک حرکت سمبولیک و اعتراضی مدنی هست.

این دلیل نمی شود که دوستان و غیر دوستان با انواع تهمت ها و نسبت های ناروا ایشان را مورد حمله قرار دهند!! این خارج از انصاف و اخلاق هست که ایشان را متهم به ساخت و پاخت با رژیم،تبانی با علی مطهری،حفظ جناح حاکم،"تواب" شدن و ... کرد،عبارت زننده ای چون گرگ زاده عاقبت گرگ می شود!! مضحک خواندن پیشنهاد ایشان و ...

قطعا و یقینا آقای خزعلی با خیلی از افکار اجتماعی و عقیدتی آقای علی مطهری سنخیتی ندارد(با افکار سیاسی ایشان که خیلی فاصله دارد)،ولی ایشان را به عنوان سمبلی برای نشان دادن اعتراض مردمی برگزیده اند،شخص مهم نیست آنچه اهمیت دارد به رخ کشیدن پتانسیل های مردمی می باشد.در 22 بهمن و روز قدس پارسال عدم مشارکت مردم کاملا هویدا بود،عدم مشارکت مردم در انتخابات مرحله ی اول مجلس(12 اسفند 1390) هم آب سردی بود که بر روی حاکمیت ریخته شد.احمدی نژاد نقش خود را که همان "اره ی معروف" است خوب بازی می کند(در هر دو صورت پاره می کند!)،ما تنها باید به همین روش های مدنی اکتفا کنیم.

من خودم موافق شرکت کردن در انتخابات نیستم کما اینکه در مرحله ی اول هم شرکت نکردم،چرا که معتقدم اگر علی مطهری 5 میلیون رای هم بیاورد حاکمیت با آرای او آن می کند که در انتخابات ریاست جمهوری 1388 با آرای موسوی و کروبی کرد!

اما دوستی از اهالی بالاترین در کامنت خود پیشنهادی دادند که به نظرم خیلی جالب بود.اگر من رو متهم به خیانت و پا گذاشتن بر روی  خون شهدای جنبش نمی کنید،به نظرم اگر مثلا ده حوزه ی انتخابی(مثل حسینیه ی ارشاد و مسجد امام حسین و مسجد شهرک غرب و حسینیه ی شهر ری و مسجدالنبی هفت حوض و ...) رو برای رای دادن به علی مطهری مشخص کنیم،و در آن حوزه ها صف های طویل تشکیل شود و حضور پر شمار مردم چشم ها را خیره کند،دیگر حاکمیت به هیچ طریقی نمی تواند آرا را سرقت کند و اگر هم این کار را بکند،به مانند حضور گسترده ی مردم در 25 خرداد 88 و دیگر تجمعات مشابه که مدعی بودند چند صد نفری بوده،ضربه ای مهلک بر پیکره شان وارد خواهد آمد و اعتبارشان را بیش از پیش مخدوش خواهد کرد.

چرا که رسانه های گروهی ، مردم و ناظرین داخلی و خارجی نیک می فهمند که حقیقت کدام و تقلب و دروغ و نیرنگ کدام است.در عصر رسانه سره از ناسره مشخص می شود.

در هر صورت این هم یک پیشنهاد است،به جای تمسخر و توهین و محکوم کردن نظر خود را ارایه بدهید.اینکه بگوییم این راه حل خوبی نیست و راه کاری هم پیشنهاد ندهیم،موفقیتی حاصل نخواهد شد.
هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر