یکشنبه، بهمن ۱۶، ۱۳۹۰

تقاضای محمد نوریزاد و همسران شهیدان همت و باکری از دکتر مهدی خزعلی


دکتر مهدی خزعلی،منتقد،وبلاگنویس،متخصص چشم و مدیر مسئول دو نشر معتبر پزشکی در حالی بیست ونهمین روز اعتصاب غذای خود را آغاز کرده که حکم محکومیتش را صبح امروز قاضی پیر عباسی در دادگاه انقلاب شعبه ی 26 به او ابلاغ کرد.

14 سال زندان در برازجان استان بوشهر و بعد از آن 10 سال تبعید در همان جا و 90 ضربه شلاق،بهایی است که او به جهت انتقاد خیرخواهانه از رهبری و قوه ی مجریه کرده است و تمام این ها را حاکمیت براندازی نامیده است.

هر آنچه که ایشان از فسادهای دولت در غالب پست های وبسایتشان منتشر کردند یک به یک اثبات شد و از بازرسی کل کشور تا قوه ی قضاییه و کمیسیون های مجلس وجود آن ها را تایید کردند،حالا چه شد که برای دکتر مهدی جرم محسوب می شوند؟!

ایشان امروز در دادگاه در حضور خانواده ی خود و قاضی پرونده(پیر عباسی) تاکید و تصریح کردند که اعتصاب غذای خود را نخواهد شکست و جنازه ی خود را بر دوش حاکمیت خواهد گذاشت.و در این گفته مصمم بودند.

به همین منظورمحمد نوری زاد نویسنده ی منتقد و همسران گرامی شهیدان همت و باکری طی نوشته ای از ایشان تقاضا کردند که به اعتصاب غذای خود پایان دهند.


این روزها دکتر مهدی خزعلی، روزهای سختی را در زندان گذران می کند. او در تصمیم خود مصمم است و ما برای سلامت او سخت نگرانیم.

متاسفانه سالهاست که مرزهای فرهنگی و اجتماعی ما به تنگنایی نفس گیر مبتلا شده است. راه نفس ما بند آمده. بیان واقعیت های جاری سرزمین ما به ملاحظاتی تمام نشدنی موکول گردیده و طبعا در این کشاکش و رواج آسیب ها، فرصتی برای رشد و اعتلا و تحول نمانده است.

دکتر مهدی خزعلی برای این که برای خود و برای نسل های تلف شده فضای تنفس ایجاد کند، در هر نوشته اش به سبک ژاپنی ها “هاراگیری” می کرد. این شگرد همیشگی او بود. می رفت به در خانه حریف و همانجا با خنجر قلم، خود زنی می کرد. تا مگر یکی از آن خانه در بسته بیرون بیاید و جنازه او را ببیند و به ساکنان خانه خبر ببرد که یکی اینجا افتاده و بهای خون خود را مطالبه می کند.

دیروز متوجه شدیم که او را به چهارده سال حبس در شهرستان برازجان و بعد از اتمام دوره محکومیت، به ده سال اقامت اجباری در این شهرستان حکم داده اند. و افزون بر اینها: نود ضربه شلاق!

امروز بیست و نهمین روز اعتصاب غذای اوست. ما برای او که نویسنده، مترجم، متخصص، فرهنگی، ایراندوست، مردمخواه، و یک شخصیت سیاسی – اجتماعی است، سلامتی و آزادی، وبرای حاکمان و متولیان کشور فراخ نگری و سعه صدر و درس آموزی از تاریخ آرزو می کنیم. از دکترمهدی خزعلی تقاضا می کنیم برای فردایی که همه ما چشم به راه اوییم به اعتصاب غذای خود پایان دهد و خانواده خود و دیگرانی را که سخت برای او احترام قائلند، از نگرانی بیرون آورد.

شانزدهم بهمن سال نود
فاطمه امیرانی، همسرشهید باکری
ژیلا بدیهیان، همسرشهید همت
محمد نوری زاد، نویسنده و کارگردان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر