جمعه، مرداد ۲۱، ۱۳۹۰

علل بازداشت دکتر مهدی خزعلی


بعد از چند خلف وعده سرانجام مسئولین قضایی،امروز ظهر اجازه ی دیدار دکتر با خانواده اش را دادند.

دکتر مهدی خزعلی چشم پزشک و صاحب انتشارات پزشکی حیان، در 26 مین روز از اعتصاب غذای خود به سر می برد،ناراحتی های جسمانی و تشدید خونریزی معده و مشکلات قلبی هم مزید بر علت شده است،به طوری که بیست کیلو کاهش وزن داشته است.مردم و شخصیت های زیادی خواستار شکستن اعتصاب ایشان شده اند اما با شناختی که ما از مهدی خزعلی داریم ،پذیرش این امر از جانب دکتر تقریبا محال به نظر می رسد.ایشان هم اکنون در بند عمومی 350 به سر می برند.

مورد قابل تامل در این موضوع این است که همانطور که فرزند دکتر به کلمه گفت بازداشت غیرقانونی و برخوردهای دور از انسانی با دکتر ریشه ی قضایی ندارد و فقط به دلیل کینه های شخصی شخصیت های نظام نسبت به ایشان می باشد.

مهدی خزعلی با دو وثیقه ی 200 و 60 میلیونی آزاد بود و هیچ تعقیبی متوجه ایشان نبود و زمان دادگاه او 25 همین ماه به ریاست قاضی مقیسه خواهد بود،حتی قرار بازداشت یک ماه ایشان هفته ی گذشته لغو شده است،پس حکایت بازداشت ایشان چه بوده است و ادامه آن چه دلیلی دارد؟

شاید مهمترین علت خواست قلبی پدر،آیت ا... ابوالقاسم خزعلی،عضو خبرگان رهبری و حامی سر سخت احمدی نژاد باشد.بعد از آن چهار اتهام متوجه ی ایشان هست،یکی از یکی محکمه پسند تر!


2)شخص آیت ا... مهدوی کنی به خاطر مقاله ای که دکتر در وبسایت خود درج کرد(دکترصرفا نقل قول کرد) به عنوان توهین به سران نظام خواستار برخورد با دکتر مهدی شده است.                                                       
( من این پست را در وبسایت دکتر نیافتم،پست جایگزین را گذاشتم)
شرط آزادی دکتر را سکوت و قلم نزدن در وبسایت شخصی اش اعلام کرده اند ولی ایشان تاکید کرده که در صورت آزادی سکوت نخواهد کرد و رسوایان را رسواتر خواهد کرد.دکتر به خانواده ی خود تاکید کرده که پیروزی ازآن ماست،حتما همین طور خواهد بود دکتر عزیز.۳ نظر:

  1. دکتر نازنین رو سیاهی به ذغال می ماند،درود بر تو غزیز سربلند

    پاسخحذف
  2. درود بر مهدی خزعلی که با استقامت خود خفاشان بزدل را به زانو در آورده است

    پاسخحذف
  3. خیلی مردی والا،انشالله به زودی به آغوش گرم خانواده بر می گردی

    پاسخحذف